Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Obrazek 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

Obrazek

Absolventka herectví na pražské DAMU. Diváci ji měli možnost vidět v řadě divadelních rolí a v mnoha seriálech, filmech a inscenacích (např. My všichni školou povinní, ve filmu Marečku, podejte mi pero), její hlas znají i z dabingu

Od roku 1988 sa věnuje především psaní textu písní. Z jejího pera vzešly texty k hitům jako Miss Moskva, nebo Láska je láska. Často je označována jako dvorní textařka
Lucie Bílé, pro kterou napsala již tři autorská alba. Éterem zněly mnohé její písně (jako Most přes minulost, Jampadampa, SMS, Vokurky...) Album Missariel získalo v roce 1993 dokonce pět českých cen Grammy ze sedmi možných

Spolu se skladatelem a manželem
O. Soukupem připravila pro divadlo Ta Fantastika představení Zahrada rajských potěšení a především text k původnímu muzikálu Johanka z Arku, který během dvou let dosáhl 650 repríz a zhlédlo jej přes 350 tisíc lidí

Se svým manželem
Ondřejem Soukupem má syna Františka. Byla členkou poroty v historicky prvním kole soutěže Česko hledá SuperStar.

   

 

 

Obrazek

Obrazek

 

Ondřej Soukup se narodil 2. května 1951 v Praze. Vystudoval Pražskou konzervatoř. Studium ukončil v roce 1975. Poté hrál v mnoha jazzových a popových kapelách (Pražský Bigband, s Jiřím Stivínem, Pražský výběr, Orchestr Ladislava Štaidla, Orchestr Karla Gotta), zároveň psal a aranžoval hudbu. Po roce 1980 se začal naplno věnovat skládání a napsal mnoho písní pro řadu zpěváků. Současně také začal produkovat desky. Složil filmovou hudbu k celé řadě českých a slovenských animovaných filmů a televizním pořadům (ZDF, ORF aj.) Je autorem hudby pro film z produkce BBC o válečných pilotech s názvem „Zapomenutí muži“. V roce 1983 napsal svojí první filmovou hudbu k celovečerním filmu „Druhý tah pěšcem“ (film o boji mezi komunistickými a imperialistickými špióny). Od té doby napsal filmovou hudbu k 20 celovečerním snímkům, mimo jiné k filmu „Kolja“ (film režiséra Jana Svěráka, který byl oceněn Oskarem za nejlepší zahraniční film v roce 1997.) V letech 1994 až 1998 spolupracoval se španělskou produkční společností Tijuana a RTVE, pro něž složil hudbu k seriálu „Hrdina Cuttlas“. V roce 1998 získal Českého lva za nejlepší hudbu k filmu Juraje Jakubiska „Nejasná zpráva o konci světa“, na které spolupracoval s Janem Jiráskem. Je také autorem hudby pro film Jana Svěráka Tmavomodrý svět. Za hudbu byl Ondřej Soukup oceněn druhým Českým lvem v roce 2001.

Již řadu let velmi úzce spolupracuje s výraznou zpěvačkou Lucií Bílou. Dosud pro ni složil 3 úspěšná alba (Missariel (1992), Lucie Bílá (1995), Jampadampa (2003)) a produkoval její album Hvězdy jako hvězdy (1997). Album Missariel bylo v roce 1993 oceněno pěti ze sedmi možných cen České Grammy.

Mezi nejzajímavější hudební projekty Ondřeje Soukupa patří hudba k baletu „Šachmat“ spolu s hudbou ke scénickému oratoriu „Zahrada rajských potěšení“, inspirovaném životem Hieronyma Bosche.

30. března 2000 měl premiéru jeho muzikál Johanka z Arku. (Texty k hudbě napsala Gabriela Osvaldová, libreto Jiří Hubač). Tento muzikál shlédlo přes 350 000 lidí v 825 představeních a představení bylo rovněž uvedeno na prvním světovém festivalu muzikálů v britském Cardiffu. Jeho úspěch zde dokázal, že tento muzikál je schopen nadchnout diváky i mimo hranice země svého vzniku. Johanka se bude hrát ve Španělsku na podzim 2006 a na jaře 2007.Celé dílo přebásnil do španělštiny Gabriel Sopena a tři pilotní snímky nazpívala v současné době úspěšná španělská zpěvačka Carmen Paris a Nando (viz ukázky). S Gabrielem Sopenou spolupracoval Ondřej již na tv seriálu Cuttlas a společně napsali pro Lucii Šoralovou tango Canalla na album Púšť (Warner Music 2005), které Ondřej produkoval.

Od začátku roku 2004 se hraje v Praze v divadle Ta Fantastika muzikál Láska je láska, ve kterém byly použity písničky napsané Ondřejem a Gabrielou Osvaldovou od roku 1992 – 2003 pro Lucii Bílou. Muzikál se stále hraje a Lucie Bílá v něm není alternována.

14.10.2005 měl v tomtéž divadle premiéru „revuální“ muzikál Elixír života, který velmi netradičním způsobem čerpá ze života dr. Maxe Wolfa. Více informací na
www.tafantastika.cz

Ondřej Soukup má za ženu úspěšnou textařku Gabrielu Osvaldovou, s níž úzce spolupracuje na většině svých projektů. Oba byli v porotě ve dvou kolech soutěže Česko hledá Superstár, vysílané televizí NOVA 2004 a 2005 (česká verze britské soutěže Pop Idol).

Nyní Ondřej pracuje na crossoverovém projektu Halliuve s houslistou Pavlem Šporclem. První stejnojmenná skladba byla vydána na singlu firmou Supraphon. Celý projekt by měl být hotov ke konci roku 2006.

Největší Ondřejovou zálibou se stalo od začátku devadesátých let létání.Udělal si i tzv. IR instrument rating, tedy licenci přístrojového létání. Nejčastěji létá ve vlastním jednomotorovém čtyřmístném letadle Piper Warrior P28A. Nejdál zatím doletěl na Gibraltar a do Casablanky.

 

ObrazekObrazekObrazek

 

  

Obrazek

Obrazek

 

Pořád mě provázelo to, že oba moji rodiče byli vysokoškoláci, a tím pádem jsem měl špatný třídní původ. Když jsem končil základní školu, ředitelka mi řekla, ať si nedávám přihlášku na gymnázium v Londýnské ulici nebo na náměstí Míru, protože mi ji nepodepíše. Podepíše mi prý jedině Košíře... Tam mě vzali, a začal jsem tedy studovat na košířské jedenáctiletce. Chodil jsem tam čtyři roky, protože jeden ročník jsem opakoval. Proč? Nebyl jsem moc vzorný žák, byl jsem už hodně zaneprázdněn rock n rollem... Ale to předbíhám. Bylo mi asi šestnáct, když jsme s jedním kamarádem ze školy, se kterým jsme společně brnkali instrumentálky na kytaru, šli zahrát do jedné košířské hospody. A tam tenkrát přišel takový hejsek a všichni říkali "Hele, ten umí rock n roll!". Začal hrát a při tom tak úžasně řval a tak do toho hrozně mlátil, že mě to okamžitě zaujalo. Říkal jsem si, že tomu musím přijít na kloub. Pak jsem se potkal s Mildou Langerem, později letitým spolupracovníkem Svobodné Evropy, který dostával nějaké desky z Anglie. Od něj jsem měl svůj první rock n rollový singl, Presleyho Hound Dog. Dostal jsem ho jen proto, že jsme se jednou opili a Milda desku rozbil na dvě půlky. On ji jakožto sběratel luxusního zboží odmítl, tak jsem si ji vzal s tím, že si ji nalepím na jinou desku. A to jsem taky učinil. Ta deska opravdu hrála a pouštěl jsem ji až do totálního vydření. Pak se na Vinohradech objevil Pavel Kratochvíl, který měl úplný zázrak - zařízení, na němž dokázal do rentgenového snímku vyřezat hudební drážky z desek, které si člověk vybral. 

 

  

ObrazekObrazekObrazek

  

   

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

 

  Studoval VŠE v Chebu. Leoš Mareš alias Pán kožichu je známým moderátorem na Evropě 2. Leoš je také showman, konferenciér a moderátor několika TV pořadů. Ve spolupráci s Patrikem Heruckým tvoří skvělou dvojku, což potvrují vydáním CD s názvem Mrázek ústředna. V roce 2001 se mimo profese moderátora stal i raperem, kdyz vydal album s názvem "Tři slova". Pilotní singl Lži jsou jako déšť se stal velkým hitem na mnoha rádiích.

Po úspěšném debutu „Tři slova“ (prodáno přes 40.000 ks) přichází moderátorská jednička opět s novým albem. A opět v duchu alba předchozího, jak už je Leošovým zvykem, je nové CD „vychytáno“ do posledního detailu. Pilotní singl „Minuty se vlečou“ je předělávkou titulní písně z filmu Love story a již několik týdnů vede hitparádu Evropy 2.

V pořadí třetí album "Nejlepší nápad" si na podzim 2003 připravil Leoš Mareš... Jako ochutnávku jste již mohli zaregistrovat úspěšný duet s Terezou Kerdlovou "Nejlepší nápad", podle kterého dostalo album název.

V roce 2005 moderoval reality show "Big Brother" a v r. 2006 moderoval třetí řadu "Česko hledá SuperStar".

V současné době Leoš moderuje hudební hitparádu Eso na Nově.

 

 

ObrazekObrazekObrazek