Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

Vlastním jménem Leona Louise Lewis se narodila 3.dubna 1985 v londýnské čtvri Islington. Leona má dva sourozence,Kyle je její mladší bratr a Bradley naopak starší.Společně pak vyrůstali ve čtvri Highbury a navštěvovali školu Ambler primarz School ve Finsbury parku.
Leona odmalička chtěla zpívat a její rodiče jí v tom podporovali a tak,když jí bylo pět let,rodiče jí poslali do Sylvia Young Theatre School a to i přes obavy,že se v budoucnu mohou ocitnout ve
finančních problémech.

Leona napsala svoji první písničku ve věku 12.let a o rok později vyhrála soutěž LADY D - soutěži určené talentům do 18 ti let. V roce 2004 vyhrála soutěž YATES WANNABE a to s písní Always Be My Baby od Mariah CAREY

Leona nahrála několik písní,ale její album nebylo nikdy vydané a tak se zdálo,že se nikdy nestane zpěvačkou. Vše se ovšem výrazně změnilo a to díky jejímu příteli,který ji přihlásil do soutěže X FACTOR.

Před porotu X FACTOR předstoupila s písní OVER THE RAINBOW.Během cesty do finále zazpívala i píseň - I WILL ALWAYS LOVE YOU od Whitney Houston a dle odborníků se kvalitou hlasu se jí může rovnat.

Během finálového večera X FACTOR vystoupila na živo se skupinou TAKE THAT a její frontman Gary Barlow o ní prohlásil,že její hlas je absolutně nejlepší ze všech soutěžících,kteří se kdy přihlásili do X FACTOR.

Již jako vítězska X FACTOR vydala sing A MOMENT LIKE THIS - od zpěvačky Kelly Clarkson a těchto singlů se prodalo více jak 1 milion .

Obrazek 

 

 
Obrazek
 
Obrazek
 
 
Obrazek
 
 
Obrazek
 
 
Obrazek
 
 
Obrazek
 
Obrazek
 
 
   
 
 
Obrazek
 
ObrazekObrazekObrazek